Ranking seriali

      Brak komentarzy do Ranking seriali
ranking seriali

Seriale to rozrywka dla każdego. Wszędzie znajdziemy tyle propozycji, że naprawdę warto poświęcić trochę czasu i obejrzeć któryś z ambitniejszych i popularnych obecnie seriali. Twórcy seriali obecnie prześcigają się w fabułach, próbując zadowolić wszystkich i stworzyć jak najbardziej dopracowane dzieło.

Hitem ostatnich paru lat jest serial fantasy „Gra o Tron”, produkcji HBO, angażujący profesjonalnych aktorów. Fenomenem Gry o Tron jest niezwykła dbałość o detale, wyjątkowa charakteryzacja postaci, mnogość efektów specjalnych oraz przede wszystkim wciągająca fabuła, pełna zadziwiających zwrotów akcji. Ten serial niesamowicie interesuje i sprawia, że wszystkie sezony można obejrzeć dosłownie w chwilę, a potem w niecierpliwieniu czekać na nowe odcinki, odsłaniające kolejne tajemnice osób biorących udział w bitwie o tron Westeros. Serial został bardzo słusznie obsypany mnóstwem ważnych nagród, a dotąd nieznani lub zapomniani aktorzy, co chwilę dostają angaż w najnowszych hitach kinowych.

Kolejnym fenomenalnym serialem jest Breaking Bad. Jest to serial kompletnie odmienny od Gry o Tron, pasujący osobom, które nie lubią fantasy i wolą seriale realistyczne. Historia przemiany zwykłego nauczyciela chemii w prawdziwego, bezlitosnego gangstera pod wpływem świadomości o śmiertelnej chorobie to wyjątkowy majstersztyk, który zrewolucjonizował dotychczasowy obraz seriali i wyznaczył nowy kierunek dla innych twórców. Ciekawe postacie, wyjątkowe, nostalgiczne i dopasowane do akcji pejzaże, pełna zadziwiających zdarzeń fabuła to coś, co stanowi o sile tego wyjątkowego serialu, który z każdym odcinkiem zmusza nas do swoistej refleksji nad tym, jaki jest prawdziwy sens życia i co byśmy zrobili ze swoim życiem w obliczu faktu nieuchronnej śmiertelnej choroby.

Pod wpływem sukcesu Breaking Bad stworzono kolejny realistyczny serial, pełen zwrotów akcji, również opowiadający o starszym mężczyźnie, który w drodze po swoje cele i marzenia nie cofnie się przed niczym. Owym serialem jest House of Cards, a jego bohaterem Frank Underwood, wyznający swoistą zasadę makiawelizmu- wszystkie złe czyny nie mają znaczenia, jeżeli prowadzą do szczytnego celu. Jego zemsta nie cofnie się przed niczym, bohater pnie po urząd prezydenta po trupach, mówiąc i w przenośni, i dosłownie. Do serialu zaangażowano gwiazdy kinowe, czyli znanego i wyrazistego Kevina Spaceya, Robin Wright, która świetnie gra jego wspierającą i silną psychicznie żonę oraz wiele innych wyśmienitych aktorów. Z biegiem czasu powstają coraz to nowe seriale, niektóre pozostają cały czas na ścisłym topie, przechodząc wręcz do legend, a niektóre z tych nowych błyskawicznie zostają wielkimi hitami, co dowodzi, iż ludzie na całym świecie zainteresowali się taką formą filmową w odświeżonym wydaniu.

———-
Zdjęcie: unsplash.com/Alex Munsell
CC-License: CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *