Ranking seriali

ranking seriali

Ranking seriali

Seriale to rozrywka dla każdego. Wszędzie znajdziemy tyle propozycji, że naprawdę warto poświęcić trochę czasu i obejrzeć któryś z ambitniejszych i popularnych obecnie seriali. Twórcy seriali obecnie prześcigają się w fabułach, próbując zadowolić wszystkich i stworzyć jak najbardziej dopracowane dzieło.

Hitem ostatnich paru lat jest serial fantasy „Gra o Tron”, produkcji HBO, angażujący profesjonalnych aktorów. Fenomenem Gry o Tron jest niezwykła dbałość o detale, wyjątkowa charakteryzacja postaci, mnogość efektów specjalnych oraz przede wszystkim wciągająca fabuła, pełna zadziwiających zwrotów akcji. Ten serial niesamowicie interesuje i sprawia, że wszystkie sezony można obejrzeć dosłownie w chwilę, a potem w niecierpliwieniu czekać na nowe odcinki, odsłaniające kolejne tajemnice osób biorących udział w bitwie o tron Westeros. Serial został bardzo słusznie obsypany mnóstwem ważnych nagród, a dotąd nieznani lub zapomniani aktorzy, co chwilę dostają angaż w najnowszych hitach kinowych.

Kolejnym fenomenalnym serialem jest Breaking Bad. Jest to serial kompletnie odmienny od Gry o Tron, pasujący osobom, które nie lubią fantasy i wolą seriale realistyczne. Historia przemiany zwykłego nauczyciela chemii w prawdziwego, bezlitosnego gangstera pod wpływem świadomości o śmiertelnej chorobie to wyjątkowy majstersztyk, który zrewolucjonizował dotychczasowy obraz seriali i wyznaczył nowy kierunek dla innych twórców. Ciekawe postacie, wyjątkowe, nostalgiczne i dopasowane do akcji pejzaże, pełna zadziwiających zdarzeń fabuła to coś, co stanowi o sile tego wyjątkowego serialu, który z każdym odcinkiem zmusza nas do swoistej refleksji nad tym, jaki jest prawdziwy sens życia i co byśmy zrobili ze swoim życiem w obliczu faktu nieuchronnej śmiertelnej choroby.

Pod wpływem sukcesu Breaking Bad stworzono kolejny realistyczny serial, pełen zwrotów akcji, również opowiadający o starszym mężczyźnie, który w drodze po swoje cele i marzenia nie cofnie się przed niczym. Owym serialem jest House of Cards, a jego bohaterem Frank Underwood, wyznający swoistą zasadę makiawelizmu- wszystkie złe czyny nie mają znaczenia, jeżeli prowadzą do szczytnego celu. Jego zemsta nie cofnie się przed niczym, bohater pnie po urząd prezydenta po trupach, mówiąc i w przenośni, i dosłownie. Do serialu zaangażowano gwiazdy kinowe, czyli znanego i wyrazistego Kevina Spaceya, Robin Wright, która świetnie gra jego wspierającą i silną psychicznie żonę oraz wiele innych wyśmienitych aktorów. Z biegiem czasu powstają coraz to nowe seriale, niektóre pozostają cały czas na ścisłym topie, przechodząc wręcz do legend, a niektóre z tych nowych błyskawicznie zostają wielkimi hitami, co dowodzi, iż ludzie na całym świecie zainteresowali się taką formą filmową w odświeżonym wydaniu.

———-
Zdjęcie: unsplash.com/Alex Munsell
CC-License: CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij