Dlaczego e-papierosy stały się tak popularne

elektroniczny papieros i kawa

Dlaczego e-papierosy stały się tak popularne

Coraz większa ilość osób w mniej lub bardziej widoczny sposób przekonuje się o tym, że elektroniczne papierosy już na dobre zagościły naszym codziennym życiu. Na początku był to przedmiot stosunkowo dość mało znany i bardzo słabo rozpoznawalny. Z biegiem czasu jednak wraz z pewnymi zmianami prawnymi w całej Unii Europejskiej jak i na terenie naszego kraju, który jest jej członkiem winien przestrzegać ogólnych zaleceń papierosy te stały się bardzo popularnymi.

Skąd taka popularność

Ich popularność wynika oczywiście w bardzo dużej mierze z planu wycofania tradycyjnego rodzaju papierosów z użytku (lub chociaż zmniejszenia odsetka ludzi palących). Jednym z elementów tych działań było wprowadzenie zakazu palenia w miejscach publicznych. Bary i restauracje zabroniły palenia lub musiały przygotować specjalne pomieszczenia z wentylacją tzw. kąciki palaczy. Nie przestrzeganie zakazu skutkuje całkiem sporymi karami finansowymi. Większości ludzi nie podobało się to, że musieli palić w specjalnych miejscach lub jeszcze gorzej – wychodzić na zewnątrz (szczególnie zimą) więc zdecydowało się na rzucenie tradycyjnych papierosów lub właśnie rozpoczęcie swojej przygody z e-papierosami.

Jak to jest z tymi e-papierosami teraz

W obecnym czasie elektroniczne papierosy można palić praktycznie wszędzie – zarówno w restauracjach i barach, jak też w miejscach pracy, czy też np.w pociągach (oczywiście z zachowaniem dozy kultury). Jednak z racji zwiększającego się rynku e-papierosów niektóre kraje powoli zaczynają wprowadzać obostrzenia i zakazy związane z miejscami, gdzie można ich używać.

Czy to jest dobry substytut papierosa?

Należy dodać, że e-papierosy to znacznie bezpieczniejszy sposób dostarczania sobie nikotyny. Nie mamy tutaj substancji smolistych, które są tak niebezpieczne zarówno dla nas jak i otoczenia (bierne palenie). Dodatkowo można je wykorzystać jako sposób wyjścia z nałogu wykorzystując liquidy z zerową zawartością nikotyny (pozostaje nam możliwość „standardowego palenia” i „zaciągania dymka” bez dostarczania nikotyny). Z drugiej jednak strony istnieje też możliwość jeszcze większego uzależnienia, gdyż mając możliwość swobodnego palenia w każdym miejscu oraz braku limitu (nie widzimy ile papierosów wypaliliśmy), palimy po prostu więcej.

Podsumowując

E-papierosy mogą być dobrym zamiennikiem zwykłych papierosów, jednak tak jak zawsze, wszystko zależy od naszego nastawienia i podejścia do tematu. Można dzięki nim rzucić palenie lub po prostu zamienić je na „zdrowszą wersję”. Nie podlega jednak wątpliwość, że elektroniczne papierosy to zdecydowanie lepszy wybór. Dodatkowo może to być ciekawa gratka dla ludzi, którzy lubią nowinki technologiczne – możliwości jest mnóstwo.

———-
Zdjęcie: pixabay.com/Horwin
CC-License: CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij