Moris Polska zbuduje osiedle o podwyższonym standardzie

Spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska zbuduje osiedle domów w zabudowie jednorodzinnej. Osiedle pn. Leśne Wzgórza stanie na warszawskiej Białołęce Dworskiej u zbiegu ulic Omęckiej i Szamocin. Inwestycja ma prawomocne pozwolenie na budowę. Realizacja będzie dwuetapowa. W etapie pierwszym powstanie 61 lokali mieszkalnych, natomiast etap drugi jest w fazie projektowej i zakłada się, że przybędzie w nim kolejne 58 lokali. Osiedle stanie w jednej z najbardziej zielonych dzielnic stolicy tuż przy pagórkowatym kompleksie Lasu Białołęki Dworskiej.

     Projektantem osiedla Leśne Wzgórza, jego inwestorem, generalnym wykonawcą i deweloperem jest spółka Moris Polska. „Połączenie tych czterech czynników dla każdego nabywcy lokalu mieszkalnego stanowi najkorzystniejsze z możliwych rozwiązań, tj. finansowe, jakościowe, techniczne i organizacyjne. Jest ono bardzo rzadkie w kraju. Z tego też powodu cieszy się bardzo dobrą opinią rynku i ekspertów branży budowlanej. Nasi klienci na każdym etapie budowy będą mieli łatwy i szybki dostęp do każdego specjalisty, czy to spraw formalno-prawnych, czy architektonicznych, czy też technicznych. Będzie to szczególnie ważne dla klientów pragnących korekty bazowego projektu układów funkcjonalnych lokali. Jesteśmy otwarci na współtworzenie wnętrz domów wraz z naszymi klientami” – opisuje projekt prezes Moris Polska Maurycy Bryła.

     Powierzchnie domów, w zależności od typów, będą się zawierały w przedziale 96÷149 mkw. Konstrukcja budynków zakłada wykorzystanie takich materiałów, które umożliwią mieszkańcom swobodę aranżacji wnętrz zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Każdy dom będzie miał swoją pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe. Standardowo na parterze znajdzie się kuchnia otwarta na przestrzeń dzienną, hol wejściowy i WC. Na życzenie klientów przewiduje się możliwość rekonfiguracji bazowego układu funkcjonalnego kuchni i przestrzeni dziennej. Na piętrze będą dwa pokoje, garderoba i łazienka. Do dyspozycji właścicieli domów będzie także obszerne poddasze, jako wolna przestrzeń do zagospodarowania według własnych potrzeb. Każdy dom będzie miał garaż na jeden samochód.

     Architekt Zenon Zapaśnik z Moris Polska: „Architektura domów osiedla Leśne Wzgórza pozostawia duże pole do inwencji twórczej przyszłych właścicieli. Z naszej strony zaproponowaliśmy taki układ przestrzenny, aby w stopniu maksymalnym zapewnić użytkowanie domu z uwzględnieniem separacji przestrzeni dziennej od przestrzeni sypialnianej. Ponadto wygodę mieszkańców wyznacza równość dostępu od strony komunikacji ogólnej na terenie osiedla. Wszystkie partery są zaprojektowane w taki sposób, aby w ich strefie była jedynie przestrzeń pomieszczeń mieszkalnych o charakterze dziennym, czyli pokoje z aneksami kuchennymi, strefa wejścia i garaż. Patrząc natomiast szerzej na osiedle, ideą jego układu przestrzennego było takie umiejscowienie zabudowy, aby większość lokali mieszkalnych miała możliwość widoku na znajdujący się w pobliżu las położony od strony zachodniej działki. Projektowana zabudowa od strony lasu jest bardziej ekstensywna. Jest to idealna lokalizacja dla ludzi szukających spokoju i ciszy w życiu codziennym”.

     W Leśnych Wzgórzach strefy frontowe budynków nie będą grodzone. Będzie to tworzyć wspólną przestrzeń nasyconą zielenią. Wszędzie tam, gdzie nie będzie potrzebny utwardzony grunt dla potrzeb dojazdów do lokali mieszkalnych będzie zieleń, a dodatkowo każdy lokal będzie miał prywatny teren zielony.

     „Czy to prywatnie, czy w życiu publicznym, zawsze podkreślam, że jestem pasjonatem budownictwa i najwyższej jakości w nim. Jako całościowego właściciela Moris Polska projekt Leśnych Wzgórz jest moją osobistą inwestycją. Postawiliśmy w niej na atrakcyjną, nietuzinkową działkę oraz wysoki standard budynków. Nasza firma ma za sobą wiele wygranych przetargów w formule »zaprojektuj i zbuduj«. Za niejedną realizację bywaliśmy uhonorowani różnymi nagrodami branżowymi. Rynek od wielu lat docenia nasz potencjał projektowy, inżynierski, technologiczny i wykonawczy. Nadszedł więc czas na zrealizowanie szerszych ambicji naszej firmy i na nasz całkowicie autorski projekt mieszkaniowy w formule, jaka w Polsce jest niezmiernie rzadka. W rozwiązaniu tym nabywca lokalu na każdym etapie – począwszy od zakupu, a skończywszy na odbiorze technicznym swojego domu – ma łatwy i szybki kontakt zawsze z tym samym podmiotem. W Leśnych Wzgórzach zaoferujemy naszym klientom nie tylko tę właśnie bardzo korzystną formułę, ale także domy z najlepszych materiałów i w standardzie wyższym niż przeciętny na rynku” – podsumowuje projekt prezes Maurycy Bryła.

     Rozpoczęcie budowy etapu pierwszego planuje się w III kwartale 2022 r.

Warto wiedzieć

Czytanie daje wiele korzyści. Relaksuje, poszerza wiedzę, daje poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu.

Czytanie poprawia pamięć. Gdy mózg stara się wszystko zapamiętać, wówczas pamięć staje się lepsza. Przy każdej kolejnej publikacji, tworzą się nowe ścieżki, wzmacniające już te istniejące. Podczas czytania jest więcej czasu na myślenie, analizowanie, refleksję. Można wrócić do konkretnego fragmentu i przeczytać go kilka razy, by zwiększyć aktywność pamięci.

Pobudzamy do działania naszą wyobraźnię. Tworzymy w głowie pewne obrazy, łącząc je z tymi, które już posiadamy w pamięci. Tak jak sportowcy ćwiczą swoje mięśnie na np. podnosząc ciężary, czy kulturyści napinając je, a tym samym rozwijając, tak w naszej głowie wzmacniają się „mięśnie pamięci” podczas czytania.

Czytanie uwalania od stresu i uspokaja. Czytanie bardziej łagodzi stres, niż słuchanie muzyki czy spacer. Ma pozytywny wpływa na nasze ciało, które odpoczywa i regeneruje się. Podczas czytania zostajemy przeniesieni do innego świata, pozbawionego kłopotów i problemów dnia codziennego. Zmienia się wówczas nasze samopoczucie.

Czytanie kształtuje charakter. Niezależnie czy będzie to literatura obyczajowa, psychologia, kryminał, czy tematyka społeczna, z każdej pozycji jesteśmy wstanie wysunąć swoje wnioski lub dowiedzieć się całkowicie nowych rzeczy. Czytanie uczy jak zachować się w danej sytuacji, poszerza horyzonty, otwiera nas na nowe doświadczenia, po porostu nas kształtuje.

Książki pogłębiają wiedzę. Ludzie, którzy czytają regularnie i w dużych ilościach, wydają się być mądrzejsi od tych, którzy tego nie praktykują. Są bardziej świadomi swojego otoczenia, tego kim są i w jaki sposób działają poprzez bogactwo nauki, wydobyte z książek. Każda publikacja to skarbnica wiedzy. Ilekroć będziemy czytać te samą pozycję, to za każdym razem wydobędziemy z niej nowe informacje, zwrócimy uwagę na coś innego, albo na konkretną sprawę spojrzymy z innej perspektywy.

Im częstszy mamy kontakt z różnorodną literaturą tym większa ilość słów zostaje przez nas przyswojona. Poprawia się tym samym nasze wysławianie się i dowodzenie językiem. W naszej głowie pozostają nowe słowa, idiomy, wyrażenia i style pisania, charakterystyczne dla danego utworu. Pokaźny zasób słownictwa ułatwia funkcjonowanie zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Nowe wyrazy, które przyswoiliśmy wspierają nasze procesy myślowe, a to z kolei przekłada się wyrażanie naszych uczuć i myśli. Osobom oczytanym łatwiej się komunikować ze względu na zróżnicowany zakres słów.

Czytanie opóźnia demencję i spowalnia rozwój choroby Alzheimera. Czytanie zmniejsza poziom depresji, a dobry poradnik pozwala nawet wyjść z niej całkowicie. Takie publikacje zawierają wiele cennych wskazówek, dotyczących diet, ćwiczeń i zdrowego stylu życia. Zastosowanie się do nich prowadzi do ulepszenia zdrowia fizycznego i psychicznego.

Codzienny trening mózgu w postaci czytania może zahamować rozwój zaburzeń funkcji poznawczych w podeszłym wieku. Czytanie to jeden z najlepszych sposobów wyciszenia się przed spaniem.

Czytanie fikcji literackiej ma znakomity wpływ na zdolność do empatii i znoszenia niepewnych sytuacji. To wszystko sprawia, że bardziej rozumiemy ludzkie emocje i staramy się nie popełniać tych samych błędów. Zdobywamy nową wiedzę na temat możliwości i sposobów zachowań w różnych sytuacjach, z którymi dotąd nie mieliśmy do czynienia.

Czytanie poprawia umiejętności komunikacyjne. Pomaga w łatwy sposób przekazać to, co chcemy powiedzieć. Dobra komunikacja, polepsza relacje z innymi.

Wystarczy 20 minut dziennie na czytanie, by przekonać się, że jesteśmy bardziej skoncentrowani na innych czynnościach. Czytanie w znacznym stopniu poprawia pamięć, inteligencję i koncentrację. Czytanie pozwala mózgowi odbyć rodzaj treningu, stymulując mózg do pracy. Im bardziej jest on aktywny, tym dla niego lepiej. Poszerzamy swoją wiedzę na wiele tematów i wzbogacamy własne słownictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *