W jaki sposób spędzić czas wolny z dzieckiem? Zabawy masą solną

bawiące się dziecko

Wielu młodych rodziców – zarówno matek jak i ojców, przebywających na urlopie rodzicielskim czy wychowawczym zastanawia się w jaki sposób można spędzić czas z dzieckiem. Co zrobić żeby zabawa była przyjemna dla obu stron?

Doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu – zarówno z dzieckiem rocznym jak i kilkulatkiem, jest zabawa z masą solną. Przy odrobinie kreatywności ze strony rodzica potrafi ona zająć dziecko na długie godziny. Masę solną można wykorzystywać na wiele sposobów. Doskonałym pomysłem jest przygotowywanie z niej ozdób świątecznych, można stworzyć prezenty dla członków rodziny albo figurki, które posłużą do późniejszej zabawy.

Jak przygotować masę solną? W internecie jest wiele przepisów, jednak najstarszy i najlepszy to: 1 część mąki, 1 część soli, woda w ilości takiej, aby stworzyć odpowiednią konsystencję. Zawsze udaje się masa z proporcji: po 1 szklance mąki i soli oraz 0,5 szklanki wody. Masę solną można zabarwić wykorzystując dostępne w kuchni składniki: kakao, papryka w proszku czy inne przyprawy.

Jakie są korzyści zabawy masą solną? Lepienie z masy solnej to kreatywna zabawa z dzieckiem, która rozwija nie tylko zdolności twórcze, ale też pobudza wyobraźnię. Ćwiczy ona także koncentrację i motorykę małą – co jest szczególnie istotne w przypadku tych najmłodszych dzieci. Warto wiedzieć, że wszelkie zabawy usprawniające pracę rączek pobudzają też naukę mowy u dzieci.

Zabawa masą solną to najtańszy, bardzo twórczy i przyjemny sposób spędzenia wolnego czasu z dzieckiem.

———-
Zdjęcie: pixabay.com/elijahssong
CC-License: CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *