W jaki sposób spędzić czas wolny z dzieckiem? Zabawy masą solną

bawiące się dziecko

W jaki sposób spędzić czas wolny z dzieckiem? Zabawy masą solną

Wielu młodych rodziców – zarówno matek jak i ojców, przebywających na urlopie rodzicielskim czy wychowawczym zastanawia się w jaki sposób można spędzić czas z dzieckiem. Co zrobić żeby zabawa była przyjemna dla obu stron?

Doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu – zarówno z dzieckiem rocznym jak i kilkulatkiem, jest zabawa z masą solną. Przy odrobinie kreatywności ze strony rodzica potrafi ona zająć dziecko na długie godziny. Masę solną można wykorzystywać na wiele sposobów. Doskonałym pomysłem jest przygotowywanie z niej ozdób świątecznych, można stworzyć prezenty dla członków rodziny albo figurki, które posłużą do późniejszej zabawy.

Jak przygotować masę solną? W internecie jest wiele przepisów, jednak najstarszy i najlepszy to: 1 część mąki, 1 część soli, woda w ilości takiej, aby stworzyć odpowiednią konsystencję. Zawsze udaje się masa z proporcji: po 1 szklance mąki i soli oraz 0,5 szklanki wody. Masę solną można zabarwić wykorzystując dostępne w kuchni składniki: kakao, papryka w proszku czy inne przyprawy.

Jakie są korzyści zabawy masą solną? Lepienie z masy solnej to kreatywna zabawa z dzieckiem, która rozwija nie tylko zdolności twórcze, ale też pobudza wyobraźnię. Ćwiczy ona także koncentrację i motorykę małą – co jest szczególnie istotne w przypadku tych najmłodszych dzieci. Warto wiedzieć, że wszelkie zabawy usprawniające pracę rączek pobudzają też naukę mowy u dzieci.

Zabawa masą solną to najtańszy, bardzo twórczy i przyjemny sposób spędzenia wolnego czasu z dzieckiem.

———-
Zdjęcie: pixabay.com/elijahssong
CC-License: CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij